HAKKIMIZDA

MAYK - Marmara Akustik Yangın Kapıları

Günümüzde dünya genelinde kentleşme hızla artıyor ve şehirlerde yaşayan insan nüfusunda büyük bir yükseliş gözleniyor. Gelişen şehircilik normları ile inşaa edilen yeni oteller, yurtlar, hastaneler, okullar, ofisler ve konut projeleri için yüksek standartları gerekli kılıyor. Otoriteler de bu projelerde vakitlerini geçirecek insanların güvenlikleri için çalışmalar yapıyorlar. Bu konularda gelişmiş ülkeler gerekenleri çoktan yasalar ve yönetmeliklerle belirlemiş, toplumlarında genel bir bilinç yerleştirmiş durumdalar.

Türkiye de 2007 yılında 26735 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” vasıtası ile bu konuda adımlarını attı.

Marmara Yapı Sistemleri sektördeki 30 yıllık tecrübesini arkasına alarak bu güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilecek inovatif bir sistem geliştirmek için çalışmalarını yıllar önce başlattı. Marmara Yapı Sistemleri geçen zaman içerisinde uluslararası ortaklarıyla birlikte dünyanın en çok satan ve Avrupa, Ortadoğu Türkiye dahil en çok güvenilen yüksek performanslı kapı setleri olan MAYK’ı geliştirdi. Ekip olarak yıllardır Türkiye’nin bu konuda bilinçlenmesi için kamu ve özel kurumlarda çalışmalar yapan Marmara Yapı Sistemleri, aktif olarak her yıl onlarca eğitim seminerleri veriyor ve fuarlara katılıyor.

İnsan hayatına saygı duyulan, hem can güvenliği hem de mal güvenliğinin de ön planda olduğu, israfın olmadığı bir Türkiye’ye ulaşmak için özellikle yangın güvenliği konusunda geniş çapta bir bilinçlenme gerekiyor. Bu konunun dünya standartlarına ulaşması için herkesin katkısı gerekiyor; yatırımcı, imalatçı, yüklenici, denetimci ve tasarımcıdan son kullanıcıya kadar küçük büyük karar veren herkesin bilinçli ve kararlı olması ile bu hedefe ulaşmak mümkün.