YANGIN YÖNETMELİĞİ

Yangın Yönetmeliği gereği otel, yurt, hastane, okul, ofis ve konut projelerinde yangın kapıları ve yangına dayanıklı şaft kapıları tercih edilmesi gerekir!
YANGIN YÖNETMELİĞİ GEREĞİ OTEL, YURT, HASTANE, OKUL, OFİS VE KONUT PROJELERİNDE
YANGIN KAPILARI VE YANGINA DAYANIKLI ŞAFT KAPILARI TERCİH EDİLMESİ GEREKİR!

Yangın Yönetmeliği’nin 25. ve 50. maddesinde belirtilen yönergelerde Otel, Yurt, Hastane, Okul, Ofis ve Konut projelerinde yangına dayanıklı kapılar kullanılması gerektiği açıkça belirtilmiştir. Buna göre;
Oda giriş kapılarında 30 DK veya 60 DK YANGINA DAYANIKLI kapılar,
Zon (koridor) kapilarında 90 DK YANGINA DAYANIKLI kapılar,
Şaft kapılarında 90 DK YANGINA DAYANIKLI kapılar
kullanılması gerekmektedir.

MAYK Kapı Setleri, dünyanın en en çok satan ve en yüksek performansını sunan kapılardır. Yangın, duman, ısı yalıtımı, akustik ve dayanıklılık performansı ile Avrupa Birliği, Körfez ülkeleri ve Rusya gibi katı yangın yönetmeliği olan bölgelerde, uluslararası firmaların, zincir otel ve hastanelerin tercihi olmayı başarmıştır. Kapı setlerimiz taahhüt altına giren sorumlu ve sertifikalı imalatçılar tarafından imal edilip ve montajı yapılır. Böylece kapılarınızın performansı gerek laboratuar ve tedarikçi gerekse üretici firmanın güvencesi kapsamındadır.MAYK Kapı Setleri’nin performansı dünyanın en saygın yangın test laboratuarları tarafından test edilip kanıtlanmaktadır. Test sonuçları en saygın uluslararası denetim kuruluşları tarafından sertifikalandırılmaktadır.

GERÇEK BİR YANGIN KAPISI, TÜM BİLEŞENLERİYLE BİR BÜTÜN OLARAK TEST EDİLEREK YANGIN PERFORMANSI KANITLANMALIDIR!

Söz konusu testlerin; uluslararası akreditasyona sahip yangın test laboratuarlarında, TS EN 1634-1 ve BS 476/22 test standartlarına uygun olarak yapılması gerekir. MAYK Kapı Setleri, sahip olduğu yüzlerce yangın test kanıtı ile ahşap yangın kapılarının belirlenen standartlarda, sertifikalı ve istenilen teknik detaylara göre üretilmesini sağlayan bileşenler sunmaktadır.
MAYK KAPI SETLERİ TÜM RESMİ MAKAMLAR, İTFAİYELER, BELEDİYELER, YAPI DENETİM FİRMALARI, ULUSLARARASI TUR OPERATÖRLERİ VE OTEL ZİNCİRLERİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR. MAYK KAPI SETLERİ KULLANILARAK ÜRETİLEN TÜM KAPILAR YANGIN YÖNETMELİĞİ KRİTERLERİNİ BİREBİR KARŞILAMAKTADIR!